Nervų karą laimėjęs "Stekas" - antrasis pusfinalio dalyvis

laimis kamuolysSekmadienio vakarą finišavo dar viena ketvirtfinalio serija, po kurios paaiškėjo dar viena, jau antroji, pusfinalio dalyvė. Ja tapo savo aikštėje žaidusi "Steko" komanda dramatiškoje dvikovoje palaužusi "SK Oaks-Magnum veterinarijos" vyrus.

Penktą kartą šiame sezone ir trečiąjį ketvirtfinalio serijoje susitikusios komandos nieko nelaukė ir iškart ėmė demonstruoti ankstesnėse dvikovose išmoktas pamokas. O jos tarsi bylojo, kad pergalę pasieks ta ekipa, kuri sugebės pademonstruoti geresnę gynybą.

Tad visiškai nenuostabu, jog susitikimo pradžioje rezultatas augo labai pamažu, o sužaidus dešimt minučių rezultatas buvo itin kuklus - 10:7 savo aikštėje žaidusių "Steko" atstovų naudai.

Po trumpos pertraukėlės aikštės šeimininkai pataikė keletą sudėtingų tritaškių ir atitrūko (20:9). Tačiau netrukus "ąžuolai" pradėjo aktyviau gintis, sumažino varžovų pranašumą, o prieš pat didžiąją pertrauką atkūrė rungtynėse intrigą (24:30).

Atgavę jėgas "Steko" vyrai trečiajame kėlinuke surengė dar vieną varžovų krepšio šturmą bei susigrąžino dviženklį pranašumą. Lemiamo kėlinuko pradžioje aikštės šeimininkai įgijo didžiausią rungtynėse trylikos taškų persvarą (48:35) ir atrodė, jog jos pilnai užteks tam, kad būtų galima ramiai užbaigti rungtynes.

Visgi "SK Oaks-Magnum veterinarijos" ekipa nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, pavyzdinį kovingumą parodę svečiai ištirpdė varžovų pranašumą ir likus žaisti dvi su puse minutės priartėjo iki keturių taškų (47:51).

Maža to, kitoje atakoje "ąžuolai" privertė aikštės šeimininkus laikyti kamuolį 23 sekundes, tačiau kai jau atrodė, kad pavyko apsiginti - Dominykas Gružinskas prasižengė prieš tritaškį metusį Laimoną Brazauską. Šis realizavo tris baudas, netrukus svečiai prarado kamuolį, o Žygimantas Kulda pataikė iš toli ir "Stekas" vėl mėgavosi dviženkle persvara (57:47).

Tačiau net ir tokia įvykių tėkmė neprivertė "SK Oaks-Magnum veterinarijos" komandos nuleisti rankų. Svečiai surengė dar vieną šturmą ir likus žaisti 2 sekundes vėl priartėjo iki dviejų taškų (55:57).

Priešininkai greitai prasižengė, tačiau L.Brazauskas šaltakraujiškai realizavo abu baudos metimus, o desperatiškas varžovų metimas nepasiekė tikslo. Galutinis rezultatas - 59:55 aikštės šeimininkų "Steko" komandos naudai.

Nugalėtojų ekipos treneris Antanas Vipartas dėkojo varžovams už gerą kovą bei sirgaliams už aktyvų palaikymą: "Visų pirma noriu padėkoti varžovų komandai už puikią kovą. Manau, kad "Oaks" vyrai tikrai ne ką mažiau buvo verti pergalės, kovojo ir stengėsi iki pat rungtynių pabaigos. Ši komanda užsitarnavo mano simpatijas ne tik dėl geros gynybos, komandinio žaidimo, užsivedimo, bet ir dėl fair-play".

"Galbūt sirgaliams pats krepšinis galėjo pasirodyti ir ne toks malonus akiai, nes taškų mažai, bet manyčiau, kad tai buvo labai aukšto lygio rungtynės, kurios galbūt buvo vertos ir finalo. Tiek psichologine prasme, tiek kokybine. Abiejų ekipų žaidėjai sunkiai susitvarkė su startiniu jauduliu, todėl labai svarbus faktorius buvo šeštasis mūsų žaidėjas, sirgaliai, kurie kūrė neįtikėtiną atmosferą aikštelėje ir išjudino mūsų puolimą".

"Turėjom net 5 treniruotes po pralaimėtų pirmųjų rungtynių, tai dar manau pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis. Svarbus faktorius buvo ir mūsų gynyba, kurios dėka neleidom varžovams rinkti lengvų taškų, o kai apsigini, ir užpulti pasidaro lengviau. Taip, jie prametė keletą laisvų tritaškių ketvirtam kėliny, bet tam įtakos turėjo ir nuovargis, ir didžiulis triukšmas arenoje".

"Džiaugiuosi savo krepšininkais, kurie sugebėjo išlaikyti iniciatyvą visų rungtynių metu ir neįkristi į nei vieną rimtą duobę. Šįkart "Steko" krepšininkai puikiai vykdė mano sumanymus, kovojo kaip vienas kumštis bei pasiekė įspūdingą pergalę".

"Dėkoju visiems savo krepšininkams, nes jie visi prisideda prie komandos rezultatų. Noriu padėkoti teisėjams, kurie puikiai suvaldė rungtynes. Ir dar kartą nuoširdus ačiū sirgaliams, kurie šiandien fantastiškai palaikė komandą", - padėkom pradėjęs, jomis komentarą ir baigė "Steko" ekipos treneris A.Vipartas.

Savo žodį tarė ir "Steko" klubo vadovas Gytis Šukys, kuris taip pat dalijo komplimentus tiek varžovams, tiek sirgaliams: "Manau, jog ši serija buvo verta bent pusfinalio. Eilinį kartą galėjome įsitikinti, kad abi komandos žaidžia panašų krepšinį, emocingai palaiko vieni kitus, kovoja iki galo ir atiduoda visą širdį".

"Lemiamose serijos varžybose jautėsi maksimali įtampa, todėl abi ekipos gana prastai atakavo krepšį ir darė nemažai klaidų. Galbūt žiūrovams norėjosi daugiau akiai gražių akimirkų, tačiau aikštėje iš tiesų vyko kieta vyriška kova. Gana nerezultatyvioje dvikovoje lemiamu faktoriumi įvardinčiau namų sienų pranašumą - turėjome gausų būrį labai triukšmingų sirgalių, jų sirenos tikrai trukdė varžovams suprasti vienas kitą ir organizuoti savas atakas, tad iš esmės lygioje kovoje prie pergalės stipriai prisidėjo šeštasis žaidėjas".

"Noriu padėkoti visam "SK Oaks" kolektyvui už puikias kovas visą šį sezoną, na o mes per tas kelias dienas bandysime pasiruošti artėjančiam pusfinaliui", - apie tolimesnes kovas iškart po rungtynių galvojo "Steko" klubo vadovas G.Šukys.

"SK Oaks-Magnum veterinarijos" strategas Mindaugas Lapėnas nepagailėjo energijos ir laiko išsamiam komentarui: "Trečiosios serijos rungtynėse su "Steku" vyko pagal planą gynyboje. Vyrai sukovojo tikrai nuoširdžiai, kliurku buvo žymiai mažiau nei praėjusiame susitikime. Problema buvo puolimas. Pradžioje nepakrito savi metimai iš artimesnių distancijų, tolima artilerija tylėjo praktiškai visą dvikovą. Iki kažkurio momento buvome taikliausi visoje B lygoje tritaškininkai, o vakar metėm vos 15 procentu taiklumu. Momentų tikrai buvo".

"Niekas nenuginčys, bet mes nerealizavome to, ką buvom susikūrę. Ir dėl to belieka pasakyti - labai gaila. Bet žinot, kažkokio pergyvenimo didelio nėra, yra tiesiog komandos įdėto darbo galimybių riba. Toliau eina vertesnė komanda ir turim nukelti kepurę prieš "Steko" vyrus. Varžovas geriau pasiruošė, turėjo kelis nepakeičiamus lyderius, ir visų pirma, žodžio žmones. Kam reikia šita žinutė nueis".

"Taigi, prieš "Steką" pralaimėjome šį sezoną net keturis kartus iš penkių ir tai nėra atsitiktinumas. Komanda įdėjo daug darbo tobulindama savo gynybos sistemą, buvo drausmingesnė ir turėjo kelis nepakeičiamus viso mechanizmo sraigtus. Statėme viską ant L.Brazausko ir L.Poniškaičio gaudymo, bet tokioje erdvėje jie prisirinko tų taškų. Vakar prisidėjo ir Ž.Kulda va ir prapylėm keliais taškais. Mums kaip tik ir trūko dar kažko nuo suolo, kad kiltų, patemtų klubą, deja tokių neatsirado. Šiais metais iš veido išėjęs Aurimas Butkus ir Mindaugas Šeduikis. Ant popieriaus atrodėm gražiau, nei realiai aikštėje. Bet viską reikia suprasti, gyvenimas duoda savo tempą ir ne visi yra tokie krepšinio fanatai kaip Deimantas Pavlovskis ar Dominykas Gružinskas".

"Na, ką gi, sezonas baigėsi prasideda sezonas. Su lyg paskutiniu teisėjo švilpuku žaidėjams pasibaigia krepšini sezonas, o vadovybei viskas tik parsideda. Rėmėjų paieškos, bendravimas su žaidėjais, ateities kontūrų dėliojimas ir t.t. Jei viskas bus gerai pakilsim į kovą iš naujo. Labai norėtųsi išlaikyti branduolį, prisijungti kelis naujus veidus ir važiuoti tik į priekį. Praėjusiais metais kritome kertvirtfinalyje, bet tada neturėjome jokių šansų. Dabar pritrūko kelių taiklių metimų, tikiu, kad vieną dieną turi visa įdėta energija atsipirkti ir į "Oaks" organizaciją ateis šventė".

"Belieka palinkėti "Stekui" patekti į finalą, jie yra to verti. Mūsų B grupėje, kaip rodo atkrintamosios, susibūrė pajėgiausi lygos klubai ir ten jie atrodė labai rimtai, ypač pirmajame etape. Nors, kai pažiūri, kad "MB Legal-Tikroji sauga" su vienu gynėju nunešė nuo kelio "Vilniaus ugniagesį", tai krapštai žilą galvą ir nieko nesupranti. Tikiu, kad Antanas Vipartas kažką sugalvos, abi komandos jau žaidė kelis kartus grupėje ir viena kitą puikia pažįsta. Taigi, sunku kažkiek, bet atsisveikinam iki kitų metų, gražios šventės esamiem ir būsimiem pusfinalių dalyviams!", - sėkmės tolimesnėse kovose stipriausiems B lygos klubams linkėjo "SK Oaks-Magnum veterinarijos" komandos strategas M.Lapėnas.

"Stekas": L.Brazauskas ir Lukas Poniškaitis po 16, Ž.Kulda 12.

"SK Oaks-Magnum veterinarija": Karolis Bakanauskas 14, Regimantas Šaulys (11 atk.kam.) 13.

Artimiausios varžybos

Paskutiniai rezultatai

03-09 W vs Legionas 100:68
03-01 W at KK Žaibas 60:80
02-27 L at Volfas Engelman 80:73

Naudingiausias žaidėjas

Ignas Ryla
Rkg: 34
Pts: 13
Reb: 17
Assists: 11
Steals: 2
2Fg: 5/11
3Fg: 0/1
FT: 3/6

Facebook

 

STEKAS plius