Stekas tvirtu žingsiu žengė į finalą

Laimonas Brazauskas vėl buvo nesustabdomas ir naudingiausias rungtynių žaidėjas su 23 taškais

Sekmadienio vakarą gausiai susirinkęs sirgalių būrys kantriai laukė lemiamų trečiųjų pusfinalio rungtynių, kuriose Stekas namuose žaidė prieš MB-Legal komandą. Abi šios ekipos pasidalino po pergalę pirmuosiuose susitikimuose, tad intriga žadėjo būti didelė, nes nugalėtojo laukė tiesioginis bilietas į finalą.

Nuo pat pirmųjų minučių svečiai išsiveržė į priekį 11:2, o šeimininkai nesugebėdavo pataikyti iš po krepšio. Po minutės pertraukėlės vaizdas aikštelėje pasikeitė radikaliai. Laimondas Brazauskas, perėmęs kamuolį, išprovokavo varžovų nesportinę pražangą, sumetė abi baudas, ir iškart kitoj atakoj segė tritaškį ir steko krepšininkai pakilo į spurtą, kurį laimėjo 14:0 ir kėlinuką užbaigė priekyje 16:11.

Antrasis kėlinys priklausė šeimininkams, kurie aktyvios gynybos dėka varžovų klaidas vertė taškais greitame puolime. Laimono Brazausko ir Žygimanto Kuldos tritaškiai privertė svečius dar kartą prašyti minutės pertraukėlės, kai rezultatas sužaidus 4 minutes jau buvo 29:18 "Steko" naudai. Vėliau vaizdas aikštelėje nepasikeitė ir į kiekvieną svečių ataką šeimininkai atsakydavo taikliais metimais, tik kėlinio pabaigoje svečių ekipai pataikius tritaškį rezultatas kiek sumažėjo 39:32.

Trečiajį kėlinuką "Stekas" pasitiko varžovus aktyvia gynyba, o Urbietis ir Kinderevičius padovanoję šeimininkams tris kamuolius nepaliko kitos išeities kaip tik Poniškaičiui ir Jokubauskui užbaigti greitas atakas. 13 taškų skirtumas (45:32) nepatiko MB-Legal treneriui, kuris paprašė minutės pertraukėlės. Iškart po jos Nerijus Varnelis ėmėsi iniciatyvos ir pelnė 2 taškus, bet Laimonas Brazauskas atsakė tritaškiu, po kurio sekė svečių tritaškis. Taip komandos keitėsi taikliais metimais. Dar vienas Varnelio tritaškis mažina skirtumą iki 7 taškų 49:42, tačiau tai dar nepabaiga. Seni vilkai žino kaip žaisti kėlinio pabaigas, ir, "lipdami ant galvų" puolime kartoja kiekvieną savo netaiklų metimą bei grėsminai priartėja iki 2 taškų 51:49, tačiau per likusias 12 sekundžių po traumos dar nespėjas pilnai išgyti "Steko" kapitonas Žygimantas Gečas imasi iniciatyvos ir išprovokuotą pražangą verčia dviem taikliais baudų metimais 53:49.

Lemiamame kėlinuke Ž. Gečas tęsia savo pasirodymą ir pelno 2 taškus iš greitos atakos, o L. Brazauskas prideda dar vieną tritaškį 58:49 ir "Stekas" pagauna dar vieną bangą. Svečiai nė neketina pasiduoti ir vėl visus taškus verčia iš arčiau ir surengia dar vieną spurtą, sumažindami skirtumą iki 2 taškų 62:60. Steko minutės pertraukėlė, po kurios... eilinis spurtas, kurio smaigalyje atspėkite kas? Taip, komandos lyderis viso sezono metu ir naudingiausias finalo ketverto žaidėjas - Laimonas Brazauskas, kurio du prasiveržimai leidžia lengviau atsikvėpti sirgaliams, tačiau Šunskis atsako dvitaškiu 66:62 likus žaisti 2:22.

Kita "Steko" ataka "MB-Legal" komandai turėjo atrodyti lyg tikra amžinybė, kadangi iki atakos laiko pabaigos išlaikę kamuolį šeimininkai surado laisvą M. Jokubauską, po kurio netaiklaus tritaškio Lukas Poniškaitis puolime nusiėmė labai svarbų kamuolį. Dar viena ataka, ir netaiklų su sirena išmestą dvitaškį gelbsti kiti komandos nariai - puolime atkovoja dar vieną kamuolį. Tad likus žaisti 1:44 Nerijus Varnelis nusprendžia, kad geriau eis užtarnauto poilsio ir sėda ant suolo, o nuo "Steko" suoliuko pakilęs komandos kapitonas Žygimantas Gečas ima kamuolį į savo rankas. Tai labai nepatiko I. Urbiečiui, kuris grubiai prasižengia prieš "Steko" įžaidėją iš bato pataikydamas gynėjui į galvą. Teisėjai nusprendžia, kad netyčia, nors žiūrovai taip negalvoja. Tačiau iškart po tos pražangos Ž. Gečas atsilygina žudančiu prasiveržimus ir taikliu dvitaškiu, po kurio rezultatu 68:62 saugiai pirmauja šeimininkai likus žaisti 01:34.

Per likusį laiką "Stekas" puikiai gynėsi ir išnaudojo pražangų rezervą, tad svečiams neliko nieko kito kaip pasveikinti aikštės šeimininkus. Jaunystė nugalėjo patirtį rezultatu 70:63 ir "Stekas" keliauja į finalą.

Rezultatyviausias ir naudingiausias rungtynių žaidėjas - "Steko" komandos varikliukas Laimonas Brazauskas (23 taškai. 5/8 tritaškiai), nuo suoliuko pakilęs Lukas Poniškaitis pridėjo 19, Žygimantas Gečas 13 (5/5 dvitaškiai), Martynui Jakubauskui iki double-double pritrūko 1 taško (9 tšk ir 10 atk. kam.).

MB-Legal komandoje N. Varnelis "sukrapštė" 12 taškų.

Nugalėtojai tradiciškai pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (32 prieš 43), bet perėmė 15 kamuolių prieš 8. ir padarė 8 mažiau klaidomis. Prie viso komplekto dar Aurimas Butkus apdovanojo varžovus 6 blokais.

Po rungtynių "Steko" komandos treneris kalbėjo trumpai: "Galėčiau atsakyti varžovų stiliumi: šiandiem MB-Legal komandai pasisekė, kad mes prametėme iš po krepšio ir nepataikėme baudų, kitaip rezultatas turėjo būti +20. O jei rimčiau - puikios rungtynės kuriose atsiskleidė mūsų komandos universalumas. "Steko" komanda verta žaisti finale dėl įdėtų pastangų viso sezono metu ir pasiaukojamo žaidimo. Mes priešininkus pergudravome taktiškai, nors kai kurie iš jų yra buvę profesionalai. Mums garbė žaisti su tokiais meistrais, ačiū jiems už suteiktas pamokas. Po kiekvienų varžybų darydavome video peržiūras, kurios mums padėjo lemiamose varžybose užtikrintai sužaisti tiek gynyboje, tiek puolime. Sveikinu savo komandos žaidėjus - jūs įrodėte, kad visi prognozuotojai buvo neteisūs - jūs žaisite finale. Ši pergalė skiriama mūsų nuostabiems sirgaliams" - komentarą užbaigė "Steko" komandos treneris A. Vipartas.

Visą detalią statistiką galite rasti čia.